• Elastyczne siatki z linek nierdzewnych z zaciskami nierdzewnymi, miedzianymi cynowanymi oraz zaplatane.

Konfekcja linowa, liny nierdzewne, akcesoria i siatki nierdzewne

Konfekcja linowa

Odbiorcy

Na życzenie klienta konfekcjonujemy linki stalowe ocynkowane i ze stali szlachetnej oraz syntetyczne wykończone szeroką gamą elementów montażowych. Nasze systemy linowe sprawdzają się w zakresie precyzyjnej techniki napinającej lub odciągającej w wielu gałęziach przemysłu, a możliwości konstrukcyjne i ilość zastosowań jest praktycznie nieograniczona. Uzupełnieniem dla linek są rolki z piastami lub bez, wykonane ze stali bądź poliamidu. Odpowiednio dobrane elementy składowe zestawu pozwalają na minimalne straty napięcia i precyzyjne przeniesienie siły.


Materiały

Standardowe linki stalowe wykonywane są z drutów ocynkowanych. Natomiast linki ze stali szlachetnej wykonywane są z materiału 1.4401 (AISI 316) i 1.4301 (AISI 304). Istnieje możliwość wykonań nierdzewnych np. z materiału 1.4571 (AISI 316Ti) i 1.4404 (AISI 316L). Dostępne są również linki w otulinach z tworzyw takich jak teflon, poliamid, PVC czy polietylen.

Możliwości

Konstrukcja
Na życzenie klientów dostarczane są linki konffekcjonowane we wszystkich dostępnych na rynku konstrukcjach.
Oferujemy również linki wg norm stosowanych w lotnictwie lub specyfikacji wojskowej jak MIL-W-83420 D. Siatki elastyczne z lin nierdzewnych zakuwane zaciskami i zaplatane

Zabezpieczenie ochronne mostów, wiaduktów, platform, jako siatki asekuracyjne, siatki na ogrodzeniach dla zwierząt czy jako fasadowe siatki nośne dla pnączy to typowe ale nie jedyne zastosowanie dla siatek elastycznych.

Struktura sieci bazuje na zasadzie harmonijki zbudowanej z linek nierdzewnych połączonych równolegle zaciskami z AISI 316 (nierdzewne A4) lub E-Cu (miedziane cynowane).
Zastosowanie siatek elastycznych na fasadach jako nośnik dla pnączy poza walorami estetycznymi to również ochrona przeciwsłoneczna i poprawa izolacji akustycznej.

Idealnie sprawdzają się do wykonania wybiegów dla zwierzyny w ZOO lub hodowlanej, jako wypełnienie balustrad, a w dużych pomieszczeniach jako element dzielący będącym ciekawym, filigranowym akcentem.

Konstrukcja
Standardowym materiałem bazowym do budowy są linki 1,5mm, 2mm, 2,5mm oraz 3mm wykonane w konstrukcji 7x7 (6 x 7 + SE). Na indywidualne życzenie dostarczamy również siatki wykonane z linek o większej średnicy. Dostępne standardowo są siatki o wielkości oczek od 40 do 180mm.

Szczegłólowe dane już niebawem będą dostepne na oddzielnej podstronie.